Aktivitelerimiz

Aktiviteler

Cuma- Cumartesi günleri canlı müzik, Ali Öztoprak Restaurant Bar’da özel geceler kaliteli ve gürültüsüz müzik özleminizi gidereceksiniz.

Güneşin sıcacık gülümsemesini görebileceğiniz, denizin serin sularında tüm stresinizi atacağınız Erdek, yaz turizminin en hareketli geçtiği bölgelerden biridir.Tatil için Erdek’i tercih edecekseniz eğer, Erdek’te neler yapılır, Erdek’in görülmesi gereken yerleri nelerdir, Erdek’te yapılacak şeyler nelerdir gibi soruları sizin için kısa kısa cevaplayacağız. Bu güzel tatil beldesinde yapmadan dönmemeniz gereken aktivitelerin sayısı bir hayli fazla. Uzun bir tatilse amacınız, hepsine teker teker vakit ayırabilir ve keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. İşte Erdek’te yapılmasını önerdiğimiz aktiviteleri:

Deniz, kum ve güneş üçlüsüne sahip olan Erdek’in serin sularında yüzmek tatilinizin en keyifli anlarını oluşturacak. Sıcacık güneşin kızgın kumsallarla buluştuğu bölgede uzun uzun kulaç atıp tadını çıkarmalısınız tatilin. Eminiz ki bu dediğimizi tatile çıkan herkes yapıyordur. Fakat denizde geçireceğiniz vakitlere bir şey daha eklemenizi öneriyoruz. Şezlonga uzanıp en sevdiğiniz kitabı mutlaka okumalısınız. Kitap okurken sadece dalgaların sesinin size eşlik edeceği zamanları tercih etmelisiniz. Mesela Paflima Koyu’nun huzur dolu atmosferinde kitabınızı okuyabilirsiniz.

Erdek’te yapmadan dönmemeniz gereken aktivitelerden biri de tabii ki tekne turları… Erdek’te düzenlenen tekne turlarına katılıp, birbirinden güzel koyları yeniden keşfedebilirsiniz. Fotoğraf makininenizi tekne turu yaptığınız günlerde mutlaka yanınıza alın. Çünkü göreceğiniz koyların tüm güzelliğini ölümsüzleştirmenin tek yoludur fotoğraf kareleri.

Seyit Gazi Tepesi’ne çıkıp tüm Erdek’i bir anda görme şansını sakın kaçırmayın. Tepenin manzarasında Erdek’in masmavi denizini, kızgın kumsallarını ve yemyeşil doğasını bir arada göreceksiniz.

Eğer sualtına merakınız varsa, Erdek’teki dalış kulüperinde yapılan dalış eğitimlerine katılmanızı öneriyoruz. Erdek’in belli noktalarında yapılan dalışlara katılıp sualtının renkli dünyasına şahit olmak kesinlikle büyüleyecek sizleri.

Erdek’te alışverişin tadı bir başka olur. Bölgenin küçük dükkanlarında veya sokak tezgahlarında sıkma zeytinyağı, zeytinyağı sabunu alabilir, sevdiklerinize tatilinizden küçük küçük hediyeler götürebilirsiniz. Bölgede pazartesi ve cumartesi kurulan pazarlara uğrayıp köylülerin ürettiği doğal ürünlerden de satın alabilirsiniz.

Tabii Erdek’in hareketli gece hayatını unutmamak gerekir. Gece geç saatlere kadar eğlenebileceğiniz mekanlara mutlaka zaman ayırın. Yaz sezonu boyunca Erdek gece hayatı fazlasıyla hareketli. Eğer çok fazla hareketli bir mekan aramıyorsanız, bölgedeki küçük çay bahçelerinde akşam saatlerinizi değerlendirebilirsiniz. Ya da kumsallara giderek, yıldızların dansını seyredebilirsiniz.

Kyzikos Antik Kenti’ni baştan sona gezerek bölgenin tarihine tanıklık edebilirsiniz. Hangi zamanda olduğunuzu unutacağınız bir gezi olacak Kyzikos Antik Kenti.

Eğer Erdek’e sonbahar aylarında gidecekseniz, sararmış yaprakların süslediği sokaklarda uzun yürüyüşler yapmayı sakın ihmal etmeyin. Bir dakika bile sıkılmayacağınız ve unutamayacağınız bir Erdek tatili geçirmenizi dileriz.